Tõrva valla noortevolikogu hakkab tegutsema

13. aprillil lõppesid Tõrva valla noortevolikogu V koosseisu valimised. Ühtlasi on lõpule jõudmas uue noortevolikogu loomise protsess, mis sai alguse sügisel vahetult enne omavalitsuste ühinemist. Esmakordselt said kõik piirkonna noored osaleda Tõrva Noortevolikogu valimistel.

Valimiste periood oli küllaltki pikk. Ametlike dokumentide kogumine hakkas veebruaris ning kõik lõppes 13. aprillil, kui oli viimane sedelhääletuse päev. Tõrva valla noortevolikogus on nüüdsest neid liikmeid, kes on varasemalt kuulunud Tõrva linna noortevolikokku, kui ka täiesti uusi liikmeid.

Valimistel osales seekord 163 noort. Kaks sedelit olid rikutud seega arvesse läks 161 häält. Esmakordselt kasutati hääletamiseks VOLIS keskkonda, mis küll mitmete viperduste järel vajab tõsiselt kaalumist, kas ka järgmine kord seda keskkonda kasutada.

Uudne nende valimiste puhul oli ka valimispuntide süsteem, mis peaks olema Eestis üks ainulaadsemaid. Valimispundid sarnanevad kohalike omavalitsuste volikogudel erakondade ja valimisliitude põhimõttel, kus sarnaste mõtetega noored tulevad kokku ja panevad välja oma ühise nimekirja. See tähendab ka seda, et iga valimispundis kandideerinud kandidaat, kes sai hääle, tõi kaudselt hääli ka kõikidele teistele oma valimispundis kandideerinud inimestele. Valimispuntide süsteem on tihendanud konkurentsi ja teinud valimised põnevamaks.

Uued Tõrva valla noortevolikogu liikmed on järgmised:

Valimispunt Terve Vald

 1. Merit Letlane (Uus liige)
 2. Triin Jaansalu (Liige alates 2012)
 3. Aliise Helena Pisartšik (Uus liige)
 4. Kevin Pisartšik (Uus liige)
 5. Riin Lepik (Liige alates 2016)
 6. Katariina Mehide (Uus liige)
 7. Marietta Juurikas (Uus liige)
 8. Sandra Grossberg (Uus liige)

Valimispunt Elukunstnikud

 1. Edgar Metsar (Liige alates 2014)
 2. Marian Orav (Uus liige)
 3. Grete-Lisette Gulbis (Uus liige)
 4. Hardo Adamson (Liige 2012 – 2016 ja 2017-2018)
 5. Teve Rajamets (Liige alates 2014)

Valimispunt Kõvadmehed

 1. Tanel Kiisler (Uus liige)

Üksikandidaat

 1. Brit Marii Veri (Uus liige)

Tõrva valla noortevolikogu V koosseisu liikmete volitused algavad 1. mail 2018 ning kestavad kuni 30. aprillini 2020. Uue koosseisu esimene istung peaks toimuma maikuus. Esimesel istungil valitakse noortevolikogu esimees ja aseesimees.