Tõrva Noortevolikogu esimeheks valiti Triin Jaansalu

Täna pidas Tõrva vallavolikogu istungite saalis oma esimese koosoleku Tõrva valla noortevolikogu. Päevakorras oli tervitussõnade ära kuulamine, esimehe, aseesimehe ja sekretäri valimine ning kommunikatsioonijuhi ametist vabastamine.

Istungi avas Tõrva noortevolikogu valimiskomisjoni esimees Karl Kirt, kes juhatas istungit kuni esimehe valimiseni. Värskeid volinikke tulid tervitama Tõrva vallavolikogu esimees Enn Mihailov, Tõrva vallavanem Maido Ruusmann ning Tõrva Avatud Noortekeskuse juhataja Maila-Liisa Liiv.

Esimehe valimistel seati kandidaatideks üles Triin Jaansalu ja Edgar Metsar. Edgar Metsar loobus kandideerimast ning 10-poolthäälega valiti Tõrva valla noortevolikogu esimeheks Triin Jaansalu.

Jaansalu on Tõrva Noortevolikogu liige alates 2012. aastast. Aastatel 2012 kuni 2014 oli Jaansalu noortevolikogu aseesimees, aastatel 2014 kuni 2016 esimees. Veel on ta pidanud noortevolikogu sekretäri, valimiste projektijuhi ning kommunikatsioonijuhi ülesandeid.

Aseesimehe valimistel esitati kandidaatideks Katariina Mehide ja Edgar Metsar. Katariina Mehide loobus kandideerimast ning 10-poolthäälega valiti Tõrva valla noortevolikogu aseesimeheks Edgar Metsar. Metsar oli aastatel 2016 kuni tänaseni noortevolikogu esimees.

Tänasel istungil valiti ka Tõrva Noortevolikogule sekretär, kelleks sai 10-poolthäälega Riin Lepik. Istungil vabastati ametist kommunikatsioonijuht Triin Jaansalu ning määrati kohusetäitjaks Marian Orav.

Tõrva Noortevolikogu on tegutsenud aastast 2010. Järjekorras V koosseis asus ametisse 1. maist 2018 ning nende volitused kestavad 2020. aastani.