Tõrvas toimus Riigikogu valimiste paneeldiskussioon

Tõrva valla Noortevolikogu koostöös Eesti Noorteühenduste Liiduga korraldas 31. jaanuaril Tõrva Gümnaasiumi aulas 16-19-aastastele noortele suunatud paneeldiskussiooni. Sündmusest võttis osa 9 parlamenti pürgiva erakonna esindajat, kes debateerisid nii hariduse, huvihariduse kui ka ääremaastumise teemadel.

“Eelkõige oli paneeldiskussiooni eesmärgiks tutvustada noortele tänavuste valimiste peamisi teemasid ning selgitada valimistel osavõtmisest olulisust,” selgitas Tõrva Noortevolikogu esimees Triin Jaansalu, “90-minutiline debatt, milles räägiti nii hariduse, huviringide teemadel kui ka arutati noorte võimaluste üle maapiirkondades, andis meie arvates hea ülevaate Riigikogusse pürgivate erakondade seisukohtadest.”

Paneeldiskussioon oli osa Eesti Noorteühenduste Liidu projektist “Noored Otsustajad”, mille elluviimist on toetanud Noorteagentuur Erasmus+ fondi vahenditest. Selle raames viiakse läbi ka teistes valimisringkondades just noortele suunatud paneeldiskussioone ning valimisteteemalisi e-külalistunde.

“Enamik sündmuse sihtrühma kuuluvad noored ei ole veel kordagi saanud võtta valimistest osa. Selleks, et valimistel hääletamine kui protsess poleks noortele võõras, oli kohale toodud ka valimiskabiin,” rääkis Jaansalu, “Kabiinis olles oli noortel võimalus vastata valimistega seotud üldistele küsimustele ning kogeda esimest korda, milline näeb välja sedelhääletus.”

Debatist võtsid osa Eesti Keskerakond, Sotsiaaldemokraatlik Erakond, Reformierakond, Erakond Isamaa, Elurikkuse Erakond, Eesti Konservatiivne Rahvaerakond, Erakond Eestimaa Rohelised, Erakond Eesti 200 ning Eesti Vabaerakond. Sündmust modereeris Eesti Noorteühenduste Liidu juhatuse aseesimees Mikk Tarros.

Sündmust korraldas Tõrva Noortevolikogu, mis on 2010. aastal loodud osaluskogu. Organisatsiooni eesmärgiks on selgitada välja Tõrva valla noorte seisukohad ja ettepanekud ning edastada need noorsootöötajatele, vallavolikogule ja -valitsusele. Lisaks sellele korraldab organisatsioon mitmeid noortele suunatud sündmusi ning viib läbi ennetustegevust. Alates 2018. aastast tegutseb noortevolikogu kogu Tõrva valla territooriumil, kaasates enda tegevustesse ka endise Põdrala, Helme ja Hummuli valla noori.

Tõrva Noortevolikogu liikmed valimiskabiini võimalust pakkumas.