Sügisene Tõrva I astronoomiaõhtu

Augusti lõpule planeeritud astronoomiaõhtu esimene katse jäi kehva ilma tõttu ära. Nüüd, kus reedeseks päevaks lubab ligi 24 kraadi sooja ja vahelduva pilvisusega selget taevast, on viimaks aeg uueks katseks.

21. septembri (reede) õhtupoolikul on taaskord kõik täheteaduse huvilised noored, vanemad, vanavanemad, tädid ja onud oodatud Tõrva vallas, Patkülas, Ala-Vilsi talus toimuvale esimesele Tõrva astronoomiaõhtule. Kaasa võtke soojad riided, pleedid ja astronoomiliselt hea tuju. Soovi korral võib avarale taluõuele ööbimiseks püstitada oma telgi.

Üritus on kõigile tasuta!

Loodetavasti iga-aastaseks traditsiooniks kujuneval üritusel vaatame astronoomiateemalisi dokfilme, teeme lõket ja grilli, kütame sauna, räägime astronoomiast tõeliste astronoomide juhatusel ja selge ilma korral vaatame oma silmaga läbi teleskoobitoru taevaseid saladusi.

Ürituse esialgne kava:

18:00 – kogunemine ja lõkke süütamine
19:00 – seame üles teleskoobid
20:00 – paneme projektorist mängima 2017. aasta dokfilmi The Farthest (Kaugeim), mis räägib legendaarsete Voyageri kosmosesondide avastusretkedest meie Päikesesüsteemis
22:00 – 01:00 – selge ilma korral vaatame teleskoopidega Kuud, Saturni, Marssi ja muud põnevat. Sinna juurde räägivad kosmosejutte ja näitavad astrofotosid Ahhaa Teaduskeskuse astronoom Margus Aru ja hobiastronoom Viljam Takis.
23:00 – pilvise ilma korral vaatame 2007. aasta dokfilmi In the Shadow of the Moon, mis räägib Apollo kuulendudest

Ürituse kestel grillime koha peal liha ja pakume külalistele erinevaid suupisteid. Avatud on ka saun ja suplemiseks koha peal asuv karastava veega tiik.

PS: filmid on inglise keeles ja inglise keelsete subtiitritega. Vihmase ilma korral jääb üritus ära.

Tõrva astronoomiaõhtu peakorraldajaks on MTÜ Tähetipp (Tõrva astronoomiaklubi). Toetavad Tõrva vald, Tõrva avatud noortekeskus, Vilsi Angus ja Pubi Juudas.