Tõrva noorte piljardiprojekt

Tõrva noortekeskuses on saanud piljardimänguga tegeleda alates meie maja valmimisest ning selle aja jooksul on kasutuses olnud mitu lauda, mis on oma aja ausalt ära elanud. Viimastel aastatel oleme noorte omaalgatusel selle sportmängu arendamisega aktiivsemalt tegelenud ja täna on heameel teatada, et alates aprillikuust on meie majas võimalik kasutada absoluutselt täismõõtmetes ametliku piljardi võistluslauda (Brunswick Centurion).

See kõik sai teoks tänu noortele, kes igapäevaselt meie maja külastavad ja sõpradega koos vaba aega veedavad just seda mängu mängides. Võiks öelda, et idee sai alguse eelmisel aastal, kui Kairo Vaheri loovtöö raames sai läbi viidud piljardikoolitus, mida juhendas Eesti Piljardiföderatsiooni president Kristjan Kuusik, kes igapäevaselt tegeleb Kalevi Piljardikoolis ja treenib koos Eesti parima piljardimängija Denis Grabe´ga.

Koolituse järel on meie noored nüüdseks osavamad piljardikii käsitlejad, oskavad mängimisel kasutada õigeid võtteid ja hindavad kvaliteetsetemaid mänguvahendeid.

Nii tegidki Oskar Alikas ja Kristo Volt noorte omaalgatuslike ideede projektikonkursile ”Nopi Üles” taotluse ja koostasid kuulutuse, mis pidi kahe nädala jooksul Facebookis saama 200 meeldimist, et saada rahastust. Õnneks kulus selleks ainult paar päeva ja saime rahastuse uuteks piljarditarveteks ning turniiri läbiviimiseks, et kogukonnas kõigile huvilisele selle sportmängu huvi enam arendada.

Selleks korraldame Oskari ja Kristoga koolivaheajal, 26.aprillil kevadise turniiri, kuhu ootame nii noori kui ka täiskasvanuid. Auhinnalise turniiri (osalemine tasuta) algus on kell 19.00 ja mängitakse paarides – seega on võimalus noortel võtta kaasa oma vanemaid, õdesid, vendasid jne ja vastupidi.

Noorte omaalgatuse rahastuse võimalustega saab täpsemalt tutvuda ja meie projektiga aadressil: http://nopiyles.blogspot.com/search/label/torvapiljard

Noorte piirkondlikute omaalgatuste konkursi “Nopi Üles” tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmis „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.